Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baniach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

INFORMACJA DLA RODZIN, KTÓRE CHCĄ WSPIERAĆ I POMAGAĆ TYM RODZINOM, KTÓRE Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW NIE RADZĄ SOBIE Z OBOWIĄZKIEM OPIEKI I WYCHOWANIEM DZIECI.

INFORMACJA DLA RODZIN, KTÓRE CHCĄ WSPIERAĆ I  POMAGAĆ TYM RODZINOM, KTÓRE Z RÓŻNYCH  WZGLĘDÓW NIE RADZĄ SOBIE Z OBOWIĄZKIEM OPIEKI I WYCHOWANIEM DZIECI.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baniach

w oparciu o art. 29 i art. 30 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej  ( Dz.U. z   2020 r. poz.821 z późn. zm.)zachęca rodziny do współpracy z asystentem rodziny  we wspieraniu rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu  funkcji opiekuńczo –wychowawczych.  Pomoc i wsparcie tych rodzin wyrażać się będzie przyjęciem roli RODZINY WSIERAJĄCEJ.

Rodzina wspierająca,  przy współpracy z asystentem rodziny zobowiązuje się do aktywnej pomocy           w przezwyciężaniu trudnych sytuacji w rodzinach tego wymagających.

Formy pomocy rodzinie mogą dotyczyć między innymi:

-opieki i wychowania dzieci, w szczególności poprzez pomoc w nauce, stwarzania możliwości  korzystania ze zorganizowanych form spędzania czasu wolnego, stwarzania możliwości prawidłowego rozwoju i pobudzanie rozwoju zainteresowań dzieci,

-kształtowania i wypełniania podstawowych ról społecznych, prawidłowych postaw rodzicielskich           w szczególności poprzez wymianę doświadczeń w zakresie wychowywania i opieki nad dzieckiem, wsparcie emocjonalne,

Prowadzenia gospodarstwa domowego w szczególności poprzez planowania budżetu domowego, sposobu utrzymania czystości w mieszkaniu, higieny osobistej, profilaktyki zdrowotnej, przygotowywania posiłków.

                Osoby chętnego pełnienia funkcji rodziny wpierającej mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Baniach  ul. Skośna 6, 74-110 Baniach Tel 91 4166 324

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Aleksandra Mazan 08-07-2021 13:51:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Aleksandra Mazan 08-07-2021
Ostatnia aktualizacja: Aleksandra Mazan 08-07-2021 13:51:47